ייפוי כוח מתמשך

רובנו לא רוצים לחשוב על זה, אבל חשבתם פעם איך תרצו שחייכם ייראו במקרה שבו חלילה, תגיעו למצב בו לא תהיו מסוגלים יותר לנהל את חייכם? מדובר על כל ההיבטים השונים לרבות: ענייני רכוש, עניינים אישיים ועניינים רפואיים כאלה ואחרים.

 

עד לא מזמן, מקובל היה, כי אדם שמגיע למצב בו אינו מסוגל עוד לדאוג לענייניו יש צורך למנות לו אפוטרופוס (לרוב בן משפחה או קרוב) אשר ידאג מיום המינוי לכל ענייניו של החסוי. האבסורד הוא, כי במקרה כזה, לחסוי אין כל זכות בחירה או זכות להביע דעה באשר למי יהיה אותו אפוטרופוס ומצב זה לרב אינו מיטיב עם החסוי .

עקב העיוות שנוצר בעקבות מה שתואר לעיל תוקן לאחרונה חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות ונולד הביטוי שרובכם וודאי נתקלו בו לאחרונה – “ייפוי כוח מתמשך”.

הגדרת החוק: “ייפוי כוח מתמשך” הוא הסדר משפטי שהוסף במסגרת תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ”ב– 1962( להלן: “החוק”).

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לך לתכנן את עתידך בשלב בו הנך בעל יכולת ומסוגלות לקבל החלטות ולבצע פעולות. בייפוי הכוח המתמשך אתה יכול לקבוע כיצד ייראו חייך בעתיד, אם תגיע למצב שבו לא תהיה מסוגל לקבל החלטות או לנהל את ענייניך בהיבטים מסוימים ולמנות אנשים מהימנים שאתה עצמך סומך עליהם  כמיופי כוח אשר יפעלו בשמך ועבורך, בתחומים שונים הנוגעים לחייך.
חשוב להדגיש- ייפוי כוח מתמשך ייערך וייחתם בפני עורך דין אשר אין לו עניין אישי בייפוי הכוח ואשר עבר הכשרה מקצועית מטעם האפוטרופוס הכללי.

לסיכום: מוטב לאדם לוודא בטרם עת כי הוא דואג לעתידו באמצעות אנשים או גורמים שהוא עצמו מינה בעודו צלול לריכוז ענייניו כאשר כבר לא יהיה כזה.

הליך נכון שנעשה בזמן הנכון ומול עורך דין שהוסמך לייפוי כוח מתמשך יחסכו מכם הרבה מאוד כאב וסבל בערוב ימיכם .

לקבלת פרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ, מוזמנים ליצור קשר:

 

סופי אביב – משרד עורכי דין
רח’ מוריה 108
חיפה.
טל’: 054-211-6563
sofiaviv.adv@gmail.com